ROXOLANA

Special project

— Співачка, авторка пісень

«Мабуть, зараз я вас здивую, але добре пам’ятаю, як хотіла в дитинстві стати спецпризначенцем»,

— посміхається ROXOLANA й одразу пояснює:

«Мені подобалися професії, покликані рятувати людей».

Творчий шлях дівчини розпочався з сонграйтингу, адже спершу вона писала пісні для виконавців, а вже потім відчула, що може писати й для себе.

На формування музичного смаку ROXOLANA в дитячі та підліткові роки впливали переважно закордонні виконавці.

«Батьки дуже любили італійську музику, а я — англомовну. Слухала Бейонсе, Ріанну, Селін Діон, Вітні Г'юстон, Мерайю Кері, Джастіна Тімберлейка, Брітні Спірс».

Раніше показником успішності

молода співачка вважала кількість прослуховувань і мріяла, щоб її музика звучала скрізь. Однак із часом цей критерій дещо трансформувався:

«Якщо ти затребуваний, але сумний, це не має жодного значення. Зараз я чітко розумію, що стабільний ментальний стан, спокій і відчуття щастя всередині — це істинні показники успішності».

Хоча ROXOLANA відносно недавно з’явилася в українському шоу-бізнесі, разючі зміни в індустрії помічає добре.

«Згадайте, ще кілька років тому в топ-100 Apple Music було лише дві україномовні пісні. Зараз усе дуже змінилося. Ми наче цеглина за цеглиною будуємо наш шоубізнесовий будиночок, чітко вказуємо на наші межі та цінності, демонструємо світу свою самобутню творчість.
Мені здається, змінився і наш слухач, і наші виконавці. Звичайно, на це дуже впливає емоційне тло, але й артисти почали активніше себе проявляти (і нішеві, й андеграундні), а слухачі натомість почали активніше цікавитися українською музикою і слухати якось справді інакше».

Сьогодні мистецтво, на думку співачки,

допомагає людям проходити складні часи, надихає, мотивує, підтримує та дає можливість виплакатися і насміятися на концертах. По-друге, творчість — це спосіб донесення правди до людей. І зрештою, мистецтво здатне вловлювати та закарбовувати певний період часу.

«Все, що було створено зараз, під час війни, назавжди залишиться з нами, усі ці почуття, емоції назавжди залишаться  в нашій історії».

Перший виступ

ROXOLANA з початку повномасштабного вторгнення відбувся у Львові — тоді вона співала перед дітьми-переселенцями, які виїхали зі східних регіонів країни, рятуючись від обстрілів.

«Це було у легендарній «Копальні кави», організатори намагалися розважити дітей всіма можливими забавками, а в кінці заходу я для них заспівала. Це був незвичний, камерний, але водночас дуже теплий мініконцерт». Ще одним знаковим для ROXOLANA став перший виступ перед військовими навесні 2022 року. «Такі моменти запам’ятовуються назавжди».

На запитання,

чи будуть говорити про мистецтво 2023 року через 50 років, співачка відповідає:

«Однозначно будуть. Адже кожен витвір мистецтва — це фіксація часу. Тому все створене під час таких складних випробувань буде переглядатися, обговорюватися і залишиться з нами на віки».

Серед безлічі речей, які сьогодні оточують ROXOLANA, найбільше її надихають добрі люди та їхні світлі вчинки. Бо світло завжди перемагає.

БЛІЦ blitz

Концерт вашої мрії: який він?

Це виступ на День нашої Перемоги. Зараз я мрію лише про це.

Спонтанність чи чіткий план?

Завжди обираю чіткість і системність.

Музика, від якої завжди піднімається настрій.

Назвати одну пісню чи виконавця складно, але саме в цю мить згадала співачку Lizzo: у неї багато смішних і веселих треків, від яких настрій справді покращується.

Подарунок, якому ви завжди раді.

Це присутність людини.

Риси, які ви цінуєте в собі найбільше.

Оптимізм і емпатія — мої сильні сторони, які я намагаюся розвивати і за які тримаюся у своєму житті.

Найкраща порада, яку вам коли-небудь давали.

Перша: ніколи нічого не пізно, завжди можна зробити все, що захочеш. Друга: коли тобі складно і ти не знаєш, куди тобі йти, просто продовжуй робити хоча б щось. Тоді ти зрозумієш, що кожна зроблена тобою коли-небудь річ, — це зірка, яка в якийсь момент об’єднається з іншими і створить ціле сузір’я чи навіть галактику.

ДАРІЯ БІЛА

Театральна художниця, авторка та ілюстраторка серії дитячих книжок про Містера Подушку
Читати інтерв'ю

Лєнточка

Амбасадорка українських брендів, UGC-креаторка, тіктокерка
Читати інтерв'ю

Любов завжди стоїть на першому місці у кожному вішлісті,

і нові ідеї подарунків від Pandora — ідеальний спосіб висловити свої почуття і зробити приємність найближчим. Святкова колекція прикрас від Pandora створена для того, аби дарувати знакові ювелірні вироби, які можуть приносити радість як напередодні різдвяно-новорічних свят, так і після них.

Це переосмислені класичні ювелірні мотиви

(дорогоцінні серця, небесні символи та святкові персонажі), які набувають нових, особливих значень.

«Новий дизайн передає відчуття зв’язку з тими, кого ми любимо, і спогадами, які ми ділимо разом, а також додає цьому сезону духовності та сенсів»,

— відзначають креативні директори Pandora А. Філіппо Фікареллі та Франческо Терцо.

— найбільший у світі ювелірний бренд, представлений у понад 100 країнах. Прикраси Pandora, створені з високоякісних матеріалів, пропонують безмежні можливості для персоналізації та надають змогу кожному виразити свій особистий стиль через ці вироби.